Разом з NOX на відпочинок чи в ділову подорож

Цікава стаття

Місячний запас картриджів NOX не займає багато місця у вашому багажі та завжди поруч з вами. Вам не доведеться шукати дешеві цигарки у діловій поїздці чи мандрівці за кордоном, якщо ваші різко закінчилися.

Все частіше нас запитують: чи виникають якісь труднощі при перетині кордону з девайсом та картриджами NOX? Чи є обмеження у перевезенні цих приладів? Куди краще покласти гаджет? Чи можна курити NOX в літаку? Ми вирішили відповісти максимально детально.

Норми провезення картриджів та девайсу

NOX є пристроєм для насичення нікотином, або електронною сигаретою. На даний момент в Україні відсутні нормативні акти, які б регулювали перевезення через державний кордон девайсів та картриджів. Тому авіакомпанії перестраховуються і запроваджують свої внутрішні правила.

Варто знати, що є перелік країн, до яких заборонено ввозити такі пристрої і їх можуть конфіскувати при перевірці. Зокрема, в цьому списку Таїланд, Сингапур, Аргентина, Бразилія, Венесуела, Бруней, Камбоджа, Оман, Тайвань, Уругвай, Панама та ін. Цікаво, що довгий час в цьому списку були Об’єднані Арабські Емірати. Проте у квітні 2019 року в ОАЕ на державному рівні змінили ставлення до альтернативних систем для курців і заборону зняли.

Деякі країни мають не тільки заборону для ввозу, а ще й забороняють використовувати електронні сигарети та інші пристрої для курців. Причини всюди різні: від місцевих законів, які визначають системи доставки нікотину як тютюновий виріб, до лобіювання таких правил місцевими тютюновими компаніями.

З іншого боку, деякі країни мають заборону на продаж та розповсюдження таких пристроїв, але дозволяють ввозити для персонального використання.

Ми рекомендуємо ознайомитись з правилами ввозу альтернативних пристроїв для куріння та електронних сигарет перед поїздкою.

Куди краще покласти NOX.device та NOX.set?

Згідно з правилами більшості авіакомпаній девайси можна брати у ручну поклажу. Так само можна взяти з собою картриджі з рідиною.

Ми рекомендуємо покласти NOX.set у вакуумний зіп-лок пакет, щоб відкинути всі запитання при проходженні контролю на авіаційну безпеку.

До багажу здавати пристрій Нокс не варто, як і інші пристрої з літій-іонними акумуляторами. Це пов’язано з правилами пожежної безпеки. Через перепади тиску (при певних умовах пілоти подають більше кисню в салон, тому в багажному відділенні його стає менше) пристрої можуть автоматично вмикатися. Тож існує ймовірність перегріву, що може призвести до пожежі. Переважно це стосується інших вейпів і акумуляторів до них, бо NOX має захист від перегріву, але авіакомпанії застосовують ці правила для всіх електронних приладів без винятку.

Чи можна курити NOX.device в літаку?

На борту літака категорично заборонено вживання тютюнових виробів та альтернативних пристроїв для куріння. Авіакомпанії забороняють куріння POD-систем таких як NOX, вейпів та інших альтернативних пристроїв для курців. Це пов’язано з пожежною безпекою та обмеженим простором у салоні літака.

Ще одним фактором заборони куріння альтернативних систем є неоднозначне сприйняття аерозолю, який виділяється такими пристроями. Деякі пасажири літака можуть вирішити, що паління дозволено, і почнуть курити звичайний тютюн. Інші можуть сприйняти дим як надзвичайну ситуацію й запанікують.

Ми не рекомендуємо експериментувати з вживанням NOX на борту.

До речі, вперше паління під час польоту повністю заборонили у США в 1988 році. Після цього авіакомпанії інших країн почали підтримувати обмеження паління на борту літаків. До цього періоду салон літаків був розділений на зони для курців та вільні від цигарок. Але це розділення було формальним: не було жодних перегородок чи інших обмежувальних елементів, які б стримували дим та запах. Місця для курців відводили на останніх рядах салону. В першому та бізнес-класі палити можна було всюди. Не курці постійно контактували з димом.

Цікавий факт: навіть у найновіших авіалайнерах у вбиральнях є вмонтовані попільнички. Їх досі вмонтовують не тому, що літаки не зазнають модифікацій. Це людський фактор: пасажири все одно намагаються нишком покурити в туалеті. І хоча це порушення правил, вони мають змогу безпечно загасити недопалок у попільничці, а не кинути його в смітник із паперовими рушниками, які можуть загорітися й спричинити пожежу. Літак у повітрі згорає дуже швидко. На жаль, інколи пожежі виникають саме через порушників-курців.

Зарядка NOX.device на борту літака

Заборона на зарядку пристроїв діє лише для вейпів. Точніше для акумуляторів, які саме в вейпах використовують. Протягом зарядки існує ймовірність короткого замикання батарей. Для перевезення вейпів існують окремі прописані правила. На системи типу NOX така заборона не діє. Місткість акумулятора NOX усього 400 mAh, що значно менше будь-яких гаджетів. Тож проблем з цим не повинно виникати. Єдина проблема може виникнути з розеткою в літаку, якщо відсутні мультимедійні системи. Тож перевозити й заряджати ваш NOX девайс ви можете без проблем, але не курити його в літаку.

Перевезення наземними шляхами

Якщо порівняти з цигарками, то їх перевезення через наземні пункти пропуску суттєво відрізняється від інших способів (авіа- та морськими шляхами). Наприклад, з України до Польщі літаком можна завезти 200 сигарет або 100 сигарил вагою не більше 3 г/шт, або 50 сигар чи 250 г тютюну. Наземними шляхами можна перевезти лише 40 сигарет або 20 сигарил вагою не більше 3 г/шт або 10 сигар чи 50 г тютюну. За кожне порушення норм перевезення тютюнових виробів передбачені жорсткі штрафи.

Стосовно картриджів NOX обмежень немає. Тож ви без проблем можете брати з собою необхідний запас NOX картриджів на весь час вашої подорожі. Однозначно подорожувати вигідніше й зручніше саме з NOX.

Також вам не потрібно вираховувати, скільки пачок цигарок вам необхідно взяти з собою на відпочинок.

Тест-драйв

Підпишись на нашу розсилку

📨 Отримай останні новини на свою електронну пошту